Yerli İHA fabrikasına Ukrayna el koydu!

Yerli İHA fabrikasına Ukrayna el koydu!

Bayraktar tarafından tasarlanan AKINCI TİHA ve Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) Kızılelma’nın kullandığı motorları imal eden Motor Sich şirketinin tüm hisselerine devlet olarak Ukrayna Devleti resmi olarak el koydu.

Haber 3 tarafından hazırlanmış olan haber kapsamında Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksiy Danilov, Baykar tarafından tasarlanan AKINCI TİHA ve Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) Kızılelma’nın kullandığı motorları imal eden Motor Sich şirketinin tüm hisselerine Ukrayna Devleti ve 4 stratejik şirket tarafından el konulduğu bildirildi.

Editör Tolga Özbek tarafından hazırlanmış olan bu haberde şirketin Ukrayna Savunma Bakanlığı’na devredildiği ve bu kararın da “Sıkıyönetim Kapsamında Malların Devri Hakkında Kanunu” kapsamında alındığı belirtildi. Bu durumun ardından Baykar teslimatlarında herhangi bir sorun olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki; Baykar’ın teslimatlarında sorun yaşanacak mı?

Gelen bilgiler kapsamında Baykar’ın motor siparişlerinin toplu bir sipariş olarak verildiği ve bu bağlamda teslimatın öne çekildiği belirtildi. Öte yandan Baykar’ın siparişlerinin herhangi bir şekilde etkilenmeyeceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir