Yeniden Refah İlçe Divanlarını gerçekleştirdi

Yeniden Refah İlçe Divanlarını gerçekleştirdi

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı Karakoçan, Kovancılar, Sivrice ve Maden İlçe Divan Toplantılarını gerçekleştirdi.

“KARAKOÇAN KALKINMA SÜRECİNDE EKSİK KALDI”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş ilçelerin sorunlarına ilişkin yaptığı değerlendirme; “Karakoçan birçok potansiyele sahip olmasına rağmen bu değerlerin yeterince değerlendirilemediği için kalkınma sürecinde eksik kaldı” dedi.

Karakoçan İlçe Divan toplantısının ardından Kovancılar ilçesine geçen İl Başkanı Ömer Ateş ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Divan Toplantısında partilileri ile bir araya geldi.

“KOVANCILAR BİR ÜRETİM ÜSSÜ HALİNE GELECEK”

İl Başkanı Ateş burada yaptığı açıklamada; “Kovancılar ilimizin hızla gelişen ve kalkınan bir ilçesi olmasına rağmen hem tarım ve hayvancılık hem de üretimde sorunlar yaşadı. Yeniden refah Partisi’nin iktidarı döneminde Kovancılar bir üretim üssü haline gelecek” dedi.

“İŞ YERLERİ HALA HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLMEDİ”

Karakoçan ve Kovancılar ilçesinden sonra Sivrice İlçesine geçerek divan toplantısını gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi heyeti, partililerle bir araya geldiler. Başkan Ateş Sivrice’de yaptığı açıklamada; “24 Ocak 2020 depreminin merkez üssü olan Sivrice’de inşa edilen konutların hem mimarisi hem konumları hem de yerleşim düzeni olarak vatandaşları memnun etmediği gibi iş yerleri hala hak sahiplerine teslim edilmedi. Bu durumun esnafları seyyar satıcı konumuna düşürdü. Sivrice’nin bu mağduriyeti, yöneticiler tarafından görülmüyor hatta yapılanlar bir başarı olarak sunuluyor” dedi.

Sivrice İlçesinin ardından Maden İlçesine geçen heyet, ilçe divan toplantısını gerçekleştirdi.

“MADEN, ZENGİNLİK İÇİNDE YOKLUK YAŞIYOR”

Başkan Ateş, Maden ilçesinin sorunlarına yönelik ise; “İlçemiz şehrin hazinelerini bağrında barındıran ve önemli madenlerin bulunduğu bir ilçe olmasına rağmen bu durum ilçe ve ilimizin çıkarları ve istihdamına yönelik değerlendirilmedi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir