ÜNİVERSİTEDEN HÜKÜMLÜLERE EĞİTİM DESTEĞİ – Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir

Konu Başlıkları

Bu haber 22 Kasım 2022 – 14:54 ‘de eklendi ve 134 kez görüntülendi.

Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında eğitim alanında protokol imzalandı. Bu protokol çerçevesinde Üniversite öğretim üyeleri, ceza infaz kurumunda atölye çalışmaları, seminer ve konferanslar düzenleyecek.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen protokol törenine Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Ceza İnfaz Kurumundan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Baray Tütüncü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alparslan Serel, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İlhan Uğurlu katıldı.

Öncelikle protokol kapsamında pilot olarak 2 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklara yönelik üniversite öğretim üyeleri tarafından konferans, seminer ve atölye çalışmaları düzenlenecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş tutuklu ve hükümlülerin yeniden topluma kazandırılmasının önemine işaret ederek ” infaz kurumunda kurs ve eğitimlerin olduğunu ve yapılan protokolle eğitim alanında yapılan çalışmaları daha üst noktalara taşımak istiyoruz.”

Hükümlülerin katıldıkları eğitimlerin “iyi hal” değerlendirmelerine katkı sağladığını belirten Demirtaş, “İmzalayacağımız protokolle tutuklu ve hükümlülere akademisyenlerimiz tarafından çeşitli hizmetler sunulacaktır, ağırlıklı olarak eğitim hizmeti. Bu kapsamda uygulama 2 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda yapılacak. Önümüzdeki süreçte kampüsümüzde buluna diğer ceza infaz kurumlarında da bu eğitim ve iyileştirme faaliyetlerini yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Bu noktada emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ CEZAEVİNDE ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Özdemir, kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Protokol kapsamında öğretim üyelerinin yanı sıra öğrenci kulüplerinin de ceza infaz kurumunda bulunan yükümlülere yönelik etkinlikler düzenleyeceğini aktaran Özdemir, “Eğitim öncelikli olmakla birlikte kültürel ve sportif alanlarda da bir takım etkinlikleri birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

Üniversitenin öğrenci kulüplerinin de protokol kapsamına dahil edildiğini aktaran Özdemir, “Daha önce bize kurumumuzdan özellikle milli günlerde talepler geliyordu şimdi bunu protokolle birlikte kurumsallaştırmış olduk. Bu çalışmalara öğrencilerimizi de dahil ettik. Sinema, tiyatro gösterimi ve konserler de var.  Öğrenci toplulukları bu konuda çalışmalar yapacak.” diye konuştu.

thumbnail DSC0656

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir