TSK Komuta Kademesi, Harekat Merkezine indi… Hulusi Akar, Erdoğan’a bilgiyi vererek duyurdu!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kılıç Harekatında havadan vurulan hedeflerde şu ana kadar 184 teröristin etkisizleştirildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan vurulan terör hedefleri ve etkisiz hale getirilen teröristlerle ilgili bilgi aldı. Akar, Pençe Kılıç Harekatında havadan vurulan hedeflerde şu ana kadar 184 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK Komuta Kademesi, Harekat Merkezine indi… Hulusi Akar, Erdoğan’a bilgiyi vererek duyurdu!

MSB’den yapılan açıklama şöyle:

ERDOĞAN’A BİLGİ VERİLDİ

“Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına gitti.
 
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Harekât Merkezine indi.
 
Terör örgütü PKK/YPG tarafından sınır hattında gerçekleştirilen saldırılar, birliklerin faaliyetleri ve sahadaki son duruma ilişkin sınır hattındaki birliklerin komutanlarından brifing alan Bakan Akar, daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşerek karadan ve havadan vurulan hedeflere, devam eden faaliyetlere ve etkisiz hâle getirilen teröristlere ilişkin bilgi verdi.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan da Bakan Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesinin yer aldığı toplantıda, talimatlar vererek Mehmetçiğe başarı dileklerini iletti.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir