TOKİ projesinde Konyaaltı atılımı – Lider Gazete: Antalya Haber ve Antalya Spor Son Dakika Haberleri

AK Parti Antalya İl Teşkilatı’nın girişimleriyle Konyaaltı ilçesinde bulunan bir milyon 334 bin metrekarelik hazine alanının TOKİ’ye devredilmesine ilişkin başlatılan çalışma sonuçlandı. Hazine arazisi olarak kullanılan Bahtılı Mahallesi’nde 588 bin metrekare, Çakırlar bölgesinde ise 746 bin metrekare olmak üzere toplam bir milyon 334 bin metrekarelik hazine alanının TOKİ’ye devri gerçekleştirildi. Devri gerçekleşen alanların bir bölümü Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında değerlendirileceği açıklanırken, uygulamanın ilçe genelinde her geçen gün artan kira fiyatlarını da dengelemesi bekleniyor.

KON114

KON219

“TOKİ PROJESİ OLMASI GEREKTİĞİNİ BEYAN ETTİK”

Konuya ilişkin Lider Medya’ya özel açıklamalarda bulunan AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Tayfun Bayar, bir süredir Konyaaltı ilçesindeki hazine alanlarıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini anlattı. Bayar, “Konyaaltı ilçesinde hazine alanlarıyla alakalı bir çalışma başlatmıştık. Bölgemizdeki hazine arazilerinin yerlerini belirledik. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ Başkanlığı ile görüştük. İlçemizde vatandaşlarımız için bir TOKİ projesi olması gerektiğini beyan ettik. Araştırmalar neticesinde gerçekten ilçemizde bu ihtiyacın olduğu tespit edildi. Bununla ilgili de çalışma başlatıldı” ifadelerini kullandı.

KON317

KON49

TOPLAM BİR MİLYON 334 BİN METREKARELİK ALAN TOKİ’YE DEVREDİLDİ

Bayar, belirlenen alanların ilçenin iki bölgesini kapsadığını ifade ederek, “Belirlediğimiz alanlarda Bahtılı Mahallesi’nde 588 bin metrekare, Çakırlar bölgesinde ise 746 bin metrekare olmak üzere toplam bir milyon 334 bin metrekarelik hazine alanının TOKİ’ye devri gerçekleştirildi. Çalışmalarımız sonuçlandı” dedi.

KON57

KON63

ATIL HALDEKİ HOBİ BAHÇESİ ALANI DA VATANDAŞA KAZANDIRILACAK

Bahtılı Mahallesi’nde devredilen alanda çeşitli yapıların da bulunduğunu dile getiren Bayar, “Bahtılı Mahallesi’nde bulunan arazinin içerisinde Menderes Türel döneminde yapılan Antalya Büyükşehir Belediyesi Hobi Bahçesi var. Maalesef şu ana kadar mevcut CHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından hobi bahçesi atıl durumda bırakıldı. Bunu daha büyük bir kesime, daha fazla vatandaşın ulaşabilmesini sağlamak için bölgenin TOKİ ile ilişkilendirilmesi gerektiğini düşündük” diye konuştu.

KON71

“KİRA ARTIŞLARINDA FİYAT DÜZEYİNİ STANDARTLAŞTIRMAYI AMAÇLADIK”

Bayar, Konyaaltı ilçesinde artan kira fiyatların da bu ihtiyacı ortaya çıkardığına değinerek, “Konyaaltı ilçesi zengin bölgesi olarak düşünüyor olabilir ancak burada her düzeyde vatandaşımız var. Biz öncelikle burada kira artışları çok fazla olduğu için fiyat düzeyini standartlaştırmayı amaçladık. TOKİ’nin de burada fazla bina yapılması ile kira düzeylerini dengelemek ve vatandaşlarımızın ev sahibi olması açısından faydalı olacağını düşündük” ifadelerini kullandı.

KON81

“KONYAALTI İLÇEMİZE TOKİ’Yİ KAZANDIRDIK”

Bayar, projenin olumlu yönde sonuçlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Konyaaltı ilçemize TOKİ’yi kazandırdık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi artık ilçemizde de yer alacak. Bu çalışmada bize destek veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na, AK Parti Antalya Milletvekillerimize, TOKİ Başkanlığımız’a, AK Parti Antalya İl Başkanlığımıza çok teşekkür ediyoruz. Konyaaltı ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

KON91

KON101KON115

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir