Şarap Lekesi Nasıl Çıkar? | negibi.com

Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Özel davetler ve kutlamalarda en aranan içeceklerden biri de şaraptır.  Şarap bazen kazayla en güzel giysiye ya da masa örtüsüne hatta halıya dökülebilir. Özellikle kırmızı şarap döküldüğünde leke bırakma olasılığı daha yüksektir. Bu durumda başvurulacak yollardan biri dökülen şarabı bir kâğıt havluya çektirmektir. Fazlası alınan şarap kurumadan işlem yapılırsa yapılan işlem daha iyi etki edecektir. Şarap lekesine müdahale ederken kişinin nasıl bir işlem yapacağının farkında olması gerekmektedir. Böylece şarap lekesi ortadan kaldırılabilir.

Şarap Lekesini Çıkarmak İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

İlk olarak her evde bulunması muhtemel olan talk pudrası kullanılabilir. Leke ıslakken üzerine döküp bir süre lekeyi emmesi beklenir.  Talk pudrası silkelenip temizlendikten sonra lekeli ürün çamaşır makinesinde yıkanabilir. Başka bir yöntem ise lekenin üzeri ıslakken sofra tuzu ile kaplanır ve üzerine limon damlatılır. Yine yeterli süre bekleterek çamaşır makinesinde yıkayabiliriz. Evde yapılan işlemlerin neredeyse hepsi lekeyi çıkarabilmektedir. Lekenin boyutuna göre bu işlemlerin dayısı değişebilir.

Şarap Lekesi Nasıl Çıkar? | negibi.com

Şarap Lekesini Çıkarmak İçin Özel Ürünler Var mıdır?

Özellikle kırmızı şarap gibi inatçı lekeleri çıkarmak için kimyasal ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünler kullanma talimatına uyularak kullanıldığında çok çabuk etki etmektedir. Ürün sadece lekeyi çıkarmakta, kumaşa herhangi bir zarar vermemektedir.  Şarap lekesi çıkarırken doğru uygulamalar yapılırsa lekelenen ürün kolayca eski haline getirilebilir. Şarap lekesinden kurtulmak aslında çok da zor olmayan bir işlemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir