MUSTAFA TUTUK, K.K.T.C CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR İLE BİR ARADA – Kent 77 Tv Yalova’nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova’nın Televizyonu

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti.

Kardeş şehrimiz Girne Belediyesinin daveti üzerine KKTC’ye giden Başkan Vekili Tutuk’a, eşi Gökşen Şahin Tutuk, Başkan Yardımcısı Bahaddin Erbay, Özel Kalem Müdürü Cem Sezgin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Candan Yılmaz eşlik etti.

MUSTAFA TUTUK, K.K.T.C CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR İLE BİR ARADA – Kent 77 Tv Yalova’nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova’nın Televizyonu

Başkan Vekili Tutuk ve beraberindeki heyet ilk olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı, Cumhurbaşkanlığı konutunda ziyaret etti.

Başkan Vekili Tutuk, konuşmasında “İlk olarak geçtiğimiz aylarda Yalova Belediyesi olarak düzenlemiş olduğumuz bir programda Yalovalı Kıbrıs Gazilerimizi ağırlamıştınız. Gazilerimiz o günkü ziyaretten çok memnun olduklarını bize iletmişlerdi. Bende bu vesile ile size teşekkür etmek isterim. Sizinle o zaman bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve sizi Yalova’da ağırlamak istediğimizi belirtmiştim. Şimdi sizleri bu kadar yakın görmüşken bu davetimizi tekrar iletmek isterim. Bizleri kabul ettiğiniz ve makamınızda ağırladığınız için teşekkür ederim” dedi.

ersin tatar 3

Yapılan görüşmede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tatar ise, “Yaşanılan pandemi sonrasında temaslarımız eski boyutlara geldi. Önümüzde uygun bir tarihte Yalova’yı ziyaret etmek isterim. Zaten bizim Türkiye Cumhuriyetiyle gerek kültürel gerek sportif, gerek ekonomik ve birçok konuda temaslarımız devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtılması yönündeki çalışmaları izliyorsunuz. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin çeşitli bölgelerinde bulunan dost farklı kurum kuruluş, dernek ve özellikle belediyelerle ilişkilerimizi arttırmaktayız ve buda bizi güçlendirmektedir.” dedi.

ersin tatar esi sibel tatar 2

Görüşmenin ardından Başkan Vekili Tutuk, Cumhurbaşkanı Tatar’a porselen üzerine Yürüyen Köşk’ün resmedildiği bir tablo takdim etti. Başkan Vekili Tutuk ve eşi Gökşen Şahin Tutuk, Cumhurbaşkanı Tatar eşi Sibel Tatar ile de bir süre sohbet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir