Memleket Partisi’nden ‘Öğretmenler Günü’ açıklaması

Memleket Partisi Bilecik İl Başkanı Hüseyin Korkman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Memleket Partisi Bilecik İl Başkanı Hüseyin Korkman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Hüseyin Korkman, Memleket Partisi iktidarında hem öğretmenlere hem de öğrencilere en üst seviyede olanaklar sağlayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; yada esaret ve sefalete terk eder” Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ifade ettiği gibi eğitim toplumun var olma çabalarının en önemli araçlarındandır. Çocuklarımızı yetiştirirken şu eğitim kazanımlarını hedefliyoruz.

Ulusal ve evrensel değerleri önemseyen, bilimin yol göstericiliğine inanan, analitik düşünme becerisine sahip, yaratıcı, yenilikçi, sorgulayan, sorun çözen ve özgür karakterli, milli kültürünü, dilini ve tahinini çok iyi bilen ve bunları özümsemiş, her türlü ayırımcılığa karşı çıkan, kültürel ve sanatsal gelişimi hedefleyen, kendini başkalarına karşı sorumlu hisseden, empati kurabilen, teknolojik yetkinlikleri edinmiş, hayvanları, doğayı ve gezegeni koruma sürdürülebilir çevre bilincine sahip, üretim odaklı ve aynı zamanda bilinçli bir tüketici haline gelmiş, medya okuryazarlığı yapabilen, sporu yaşamının bir barçası haline getirmiş, kendi kendine yetebilen eğitim sistemini Atatürk ilkeleri ve ışığında yeniden yapılandıracağız.

Bu yeniden yapılanmayı siz değerli öğretmenlerimiz ile birlikte yapacağız. Öğretmen yetiştirme modelini yasayla yeniden düzenleyeceğiz. Siz değerli öğretmenlerimizin yetiştirilmesi aşamasında; öğretmen liselerinden başlayarak akademik eğitimi tamamlayıncaya kadar öğretmen maaşlarının belirli bir oranında burs vereceğiz. Öğretmenlerimizin meslek, özlük, sosyal haklar v ilerleme sorunlarının çözümünü kökten çözecek kanun düzenlemesini yapacağız. Öğretmenlerimizin insanca bir yaşam sürmeleri için gerekli ekonomik şartları mutlaka sağlayacağız. Tüm öğretmenleri kadroya alarak ücretli öğretmen, sözleşmeli öğretmen, kadrolu öğretmen ayırımına son vereceğiz. Birlik sağlayacağız. Atanamayan öğretmen sorununu uygun planlama ile çözeceğiz. Köylerimizde okullarımızı yeniden açacağız. Taşımalı eğitim sistemini planlayarak kaldıracağız.

Kısacası öğretmen olan sayın genel başkanımız Muharrem İnce ile birlikte öğretmenlerimize, öğrencilerimize gerekli olan tüm olanakları en üst seviyede sağlayacağız. Değerinizi biliyoruz. Sizlerle birlikte ülkemizi Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimleri ışığında yeniden fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştirerek ülkemizi yeniden ayağa kaldıracağız.

24 Kasım Öğretmenler gününüzü kutluyor saygılarımı sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir