Kadın istihdamını en çok artıran 2. şirket | Denizli Gazetesi

Aslı Tekstil, ‘Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket’ kategorisinden katıldığı Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nda 2’nci oldu.

TOBB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması ödülleri, sahiplerini buldu.

Kadın istihdamını en çok artıran 2. şirket | Denizli Gazetesi

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’ün açılış konuşmalarıyla başlayan törende, ‘Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket’ ve ‘Girişimci Kadın Gücü’ olmak üzere iki ana kategoride ödüller verildi.

Aslı Tekstil, ‘Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket’ kategorisinden katıldı. Aslı Tekstil, Türkiye genelinde başvuru yapan tüm şirketler 2020-2021 dönemi kadın istihdam artış oranlarına göre sıralanan, ‘Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket’ kategorisinde 2’nci olmaya hak kazandı. Ankara TOBB Genel Merkezi’nde yapılan törene şirket adına Genel Müdür Selim Kasapoğlu, İnsan Kaynakları Müdürü Derya Kılıç, Personel Müdürü Serpil Yılmaz ve Sürdürülebilirlik Müdürü Özge Akkaya katıldı. Aslı Tekstil heyeti, ödülü, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk’ün elinden aldı.

“Amacımız toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini oluşturmak”

Konu ile ilgili açıklama yapan Selim Kasapoğlu; “Şirket olarak sektörümüzün kadın istihdamı noktasında güçlenmesini hedefliyoruz.

fbe3ae16 e3f2 482a a223 3394e1b6299b

Toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında istihdamı artırmak, kadın ve erkek çalışanları kurumda eşit ölçüde güçlendirilmesini, sorumluluk almasını ve katılımını önemsiyoruz. Bu noktada kurum için bünyesinde bu amaçlara hizmet eden bir eşitlik komisyonu kurulduk. Amacımız ASLITEKS-CEP (Cinsiyet Eşitliği Planı) ve CEP-B (Cinsiyet Eşitliği Politika Belgesi) hakkında farkındalık yaratarak sadece şirketimizde değil, ilimizde de ve bağlı tüm paydaşlarımızda toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini oluşturmaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir