iPhone 14’ün tasarımına ilişkin detaylar ortaya çıktı

iPhone 14’e ilişkin yapılan yeni bir tasarım konsepti ortaya çıktı. Detaylara göre iPhone 14’te ikincil bir kaydırmalı ekran, havadan şarj teknolojisi ve USB Type-C girişi bulunacak.

ConceptsiPhone tarafından açıklanan yakın tarihli bir tasarım fragmanında, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 14 ve iPhone 14 Pro cihazlarının ikincil bir kaydırmalı ekrana ve havadan şarj teknolojisine sahip olduğu tahmin ediliyor.

Üstten dışa doğru kayan tasarım, kullanıcıların cihazlarını yatay olarak tutabilecekleri ve alt ekranı klavye veya oyun içi kontroller olarak kullanabilecekleri üretkenliğe yönelik olacak. Ek olarak, aynı anda iki aktif uygulamayı kolayca kontrol edebileceğiniz daha fazla çalışma alanı sunacak.

Konsept ayrıca, telefonlarınızı kablo veya şarj aletleri ile uğraşmadan şarj etmenize olanak tanıyan bir havadan şarj imkânı veriyor. Bu özellik daha önce Apple tarafından tanıtılmıştı. Yeni konsept tasarımı bant genişliğini önemli ölçüde artıran ve daha uzun mesafelerde şarj etmenizi sağlayan bir şarj pedine sahip.

Pranav Nathe ve Ran Avni tarafından tasarlanan iPhone 14’ün en son yükseltmeleri, Face ID ve Touch ID güvenlik sisteminin, yeni A16 Bionic akıllı telefon çipinin ve kırmızı, turuncu, beyaz, koyu mavi ve siyah gibi çeşitli renk seçeneklerinin tuhaf bir karışımına yönelik ipuçları veriyor. 120Hz ProMotion ekranı da geri dönüş yapacak şekilde ayarlandı.

Son zamanlarda ortaya çıkan bir dizi sızıntı da Apple’ın nihayet veri aktarımı ve şarj için bir USB Type-C girişine geçebileceği yönünde. Bu kısmen de olsa Avrupa Birliği’nin tüm cep telefonu üreticilerini tek bir evrensel şarj girişi benimseme görüşünden kaynaklanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir