Instagram Reklam Veremiyorum Sorunu ve Çözümü✔️2022

Instagram reklam veremiyorum sorunu ile karşı karşıya kaldığınız durumad içeriğimizde paylaştığımız yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemler sorununuz için çözüm olacaktır. Bu noktada kullandığınız sosyal medya hesaplarınızda, hesapları kullanmaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Uyulmayan kurallar siz farkında olmadan hesabınız askıya alınabilir ya da kural ihlalleri yapmış olabilirsiniz. Instagram reklam içeriği kurallarına ters düşerseniz eğer Instagram size kısıtlamalar uygulaya bilir. Kurallara ters düştüğünüz takdirde hesabınız belli bir süre kısıtlama alır ve eğer düzeltmeler yapmazsanız hesabınız kapatılır.

Instagram reklam hesabınız da yaptığınız hatalardan veya kural dışı olaylardan dolayı kısıtlama altına alınmış olabilir. Instagram reklam hesabınız başka sebeplerden dolayı da kısıtlama altına alınmış olabilir.

Instagram Reklam Hesabım Kapatıldı Kısıtlama Sorunları ise;

 • Küfür vb. içerikli reklamlar,
 • Küfür vb. içerikler,
 • Noktalama hataları,
 • İmla kullanımı hataları,
 • Cinsel içerikli reklamlar veya içerikler,
 • Dolandırıcılık bulunan içerikler,
 • Yasa dışı reklamlar veya içerikler

Bu tür içerikler veya reklamlar hesabınızın kısıtlanmasına sebebiyet verebilir.

Instagram reklam veremiyorum hesabım kısıtlandı diyorsanız ilk olarak reklamlarınızı ve içeriklerinizi kontrol etmeniz gerekir. Verilen reklamların içeriklerine dikkat edilmelidir. İçerikleriniz ve mesajlarınız birbirlerini yansıtmalıdır. Bunlar sorununuz için yeterli olabilir. Reklam verdiğiniz bir ürün ise ürünün talimatlarını vermemek, üründen farklı bilgiler vermek de Instagram hesabınızı kısıtlayabilir.

Instagram Reklam Veremiyorum Sorunu ve Çözümü✔️ 2022
Instagram Reklam Veremiyorum Sorunu ve Çözümü✔️2022

Reklamlarınız cinsel içerik barındırıyorsa eğer Instagram hesabınızı otomatik olarak kapatabilir. Yönlendirme sayfalarınızda ise kullanıcılarınız veya müşterileriniz doğru sayfaya yönlendirilmezse reklam hesabınız kısıtlamaya alınır. Açılmayan sayfalara yönlendirme yaparsanız eğer bu durumda da reklam hesabınız kapanabilir. Hesabınız eğer kısıtlı ise reklam hesabınızda bulunan sayfa yönlendirmelerini kontrol etmeniz gerekir. Hatalı yönlendirmeleri kaldırmanız ise kısıtlanan hesabınızın sorununu düzeltebilir.

Instagram Reklam Hesabım Kısıtlama Geldi Ödeme Sorunları;

Ödemelerinizden kaynaklı olarak da Instagram reklam veremiyorum sorunları hesabınızın ödeme yapmamanızdan kaynaklı olarak kısıtlamaya alınabilir. Kullandığınız bankanın ödemelerinize onay vermemesi, reklam ödemelerinin çekiminin olmaması gibi sorunlarda reklam hesabınızı kısıtlamaya alabilir.

Reklam bakiyelerinizi kontrol etmek, eğer biriken borcunuz var ise onları ödemek, çekimi sağlanmaya işlemlerde bankayla iletişime geçmekte sorunuzu çözmenizde yardımcı olabilir.

Ödeme Yönteminin Geçerli Olması için;

 • Ödeme yöntemlerinizin başarılı olması durumunda reklamlarınızı yayınlamaya devam edersiniz.
 • Tanımladığınız kartınızın veya kartlarınızın limitinin yeterli olması,
 • Ödeme yöntemlerinize yedek ödeme yönteme eklemek,

Ödeme yöntemlerinizin uygun olması için;

 • Yaşadığınız ülkede geçerli olması,
 • Kartın arka yüzeyinde CVV olarak bilinen 3 haneli kodun olması veya ön yüzünde de bulunabilen 4 haneli kodun olması
 • Genel olarak CVV, CVC, CSC, CVV2 ya da CVC2 kullanılır.
 • Tanımlanan hesabın birden fazla hesaba bağlı olmaması,
 • Kullanılan bazı kredi veya banka kartlarında tek çekim limiti sınırlaması bulunur.
 • Kartınız veya kartlarınızın süresinin dolmamış olmasına dikkat edilmeli,
 • Kredi veya banka kartınızın internet için açık olması,

Bu konularda ödeme yönteminden kaynaklı Instagram reklam içeriği kısıtlamasına engel olabilir.

Instagram Reklamlarım Devre Dışı Bırakıldı Tanıtım Sorunu Yaşıyorsanız;

Instagram Reklam Veremiyorum Sorunu ve Çözümü✔️ 2022
Instagram Reklam Veremiyorum Sorunu ve Çözümü

İstenilen kitleye ulaşmak için Instagram reklamları satış reklamlarını attırır. Bunun için ise Instagram reklam kurallarına uymanız gerekir. Doğru bir süreçle Instagram reklam veremiyorum sorununu çözebilirsiniz. Instagram reklam ödemeleriniz kayıtlı kartlarınızdan otomatik olarak çekilmektedir ve bazı durumlarda ise harcamaları onaylamaz. Bu konuda sorun yaşıyorsanız bankanızla iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz. 

Bazı Instagram kullanıcıları reklam ödemesi alınamıyor gibi mesajlar almakta. Kartlarınızın limiti düşük ise limit yükseltmeleri bu soruna çare olabilmektedir. Sosyal medyaların arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen Instagram, reklam yöneticisi kullanılarak reklam verilebilmektedir. Eğer Instagram reklam veremiyorum diyorsanız kurallardan birini hatalı yapmış olabilirsiniz.

Instagram reklam hesabı kısıtlanan ya da kapanan bir kullanıcı WhatsApp ve Instagram üzerinden iletişime geçerek sorunları çözebilirsiniz. Instagram Reklam İçeriklerini kontrol ederek hatalı işlemleri düzelterek reklamlara devam edebilirsiniz.

Instagram reklamlarının kullanım amacı ise istenilen hedefe ulaşmak içindir. İstenilen hele ulaşmak ise verilen herhangi bir reklam yardımıyla Instagram reklam satışları artarak, taşınabilirlik yüksek seviye çıkar. Önemli olan asıl konu ise ilerleyen zamanlarda Instagram Reklam Hesabının Devre Dışı bırakılmamasıdır.

Instagram Reklam Hesabının kısıtlanması, reklam veren kişinin harcama limitinin kısıtlanması, Meta’da reklam yayınlama özelliğinin kısıtlanması veya reklam özelliklerinin erişimine kısıtlama getirilmesi de olabilir. Bu gibi durumlarda ise ayarlar kısmından kişisel hesaba dönerek ayarlarınızı yeniden yaparak işletme hesabınıza geri dönebilirsiniz.

Instagram Reklam Veremiyorum İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Instagram Reklam Onayı Ne Kadar Sürer?

Reklamlarınızı ayarladıktan sonra en geç 24 saat içerisinde onay verip verilmediği belirtilecektir. Bu süre zarfında reklamlarınızın onaylanmama ihtimali olduğunu da unutmayın.

İçeriğimizi değerlendirmeyi unutmayın.

[Değerlendirme yapan kullanıcı sayısı: 0 Yıldız: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir