Blackout Perde Teknik Özellikleri 2022

Blackout perde stor kullanımı birçok alanda fazlaca yaygınlaşmaktadır. Blackout stor perdelerin bir diğer bilinen adı ise karartma perdedir.

Perdeler ihtiyacımızı giderirken hem de evimizin kıymetli dekor parçalarından sayılmaktadır. Dekorasyon sırasında dikkat edilerek seçilmesi gereken parçalardan birisi mutlak perdedir. Perde çeşitleri her alana ve her kullanım durumuna göre farklılık göstermektedir.

Blackout stor perde fazlaca kişi tarafından birçok alan ve mekânda sıklıkla tercih edilmektedir. Blackout stor perdeler, karartma perde olarak da adından bahsettirir. Yaz aylarında kurtarıcı olan karartma perdelerin teknik özellikleri ve kullanım detayları şu şekildedir:

Blackout Stor Perde Kullanımı

Blackout Perde Teknik Özellikleri 2022

blackout perde teknik özellikleri 2022

Blackout perde nedir tarzı sorular sıklıkla sorulmaktadır. Karartma perde özellikle daha fazla güneş alan ve bu güneş ışığından rahatsız olunan alanlarda kullanılmaktadır. Perde, karartma özelliği sayesinde rahatsız edici düzeydeki güneş ışığını engeller.

Blackout stor perdelerin özellikleri arasında; kolayca solmama özelliği yer alır. Karartma perdeler solma yapmayarak kolayca da yıkanabilmektedir. Blackout perde renkleri ile her dekorasyona uyumlu hale gelebilmektedir.

Blackout güneşlik veya Blackout tül perde modelleri güneşli yaz günlerinde sıklıkla kullanılır. Karartma perdelerin bakımı ve temizliği evde kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Çamaşır makinesinde yıkayabileceğiniz karartma perdelerde doğru deviri kullanmak önemlidir. 30 derecede yıkayabileceğiniz perdeler, ışık geçirmememe görevini %98 oranında gerçekleştirir.

Blackout Perde Fiyatları

Blackout karartma perde ve zebra perde fiyatları birçok özelliğe göre değişiklik göstermektedir. Perdelerin metre ölçüsü ve kumaş cinsi fiyata etki etmektedir. Perdenin kumaş kullanımı ölçülere göre yükselmektedir. Perdelerde fiyata etki eden bir diğer unsur ise marka ve üretimde yer verilen malzeme kullanımıdır.

Kullanılacak üretim malzemelerinin kalite oranı fiyatı yükseltmektedir. Blackout perde metre fiyatı her firmaya ve her markaya göre farklılık gösterir. Aynı zamanda her markanın kendine özel belirlemiş olduğu bir birim fiyat listesi bulunmaktadır.

Blackout Perde Zararları ve Teknik Özellikleri

evdekordizayn-blackout-perde-teknik-ozellikleri (2)

Blackout fon perde kullanımı da kolay olduğu için sıklıkla tercih edilir. Blackout stor perdeler bir şekilde güneşlik perde yerine de kullanılmaktadır. Blackout stor perde özellikleri şu şekildedir:

  • %98 oranında ışık geçirmeme özelliği sayesinde sinema odası, mutfak, çocuk odası, yatak odası ve TV oturma odası içerisinde kullanılabilir.
  • Çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabilir.
  • Solma ve çekme tarzı problemler oluşturmaz.
  • Blackout kumaşı genellikle polyesterden üretilir.

Blackout güneşlik nedir

Blackout güneşlik, güneş ışığını çok yüksek oranda kesmesi ile bilinmektedir. Blackout stor perde; televizyon odası, yatak odası gibi ışığın rahatsız edebileceği alanlarda daha fazla aranmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir