Balcılar, “Bereketli bir sezon geçirdik”

İpsala Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Sedat Balcılar,2022 yılı çeltik üretim sezonu ile ilgili bir değerlendirme açıklaması yaptı. Balcılar,  çeltik üreticileri açısından güzel bir şekilde tamamlandığını belirterek, ”Ürünlerimizde hastalık olmaması, doğal..

İpsala Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Sedat Balcılar,2022 yılı çeltik üretim sezonu ile ilgili bir değerlendirme açıklaması yaptı.

Balcılar,  çeltik üreticileri açısından güzel bir şekilde tamamlandığını belirterek, ”Ürünlerimizde hastalık olmaması, doğal afetlerin yaşanmaması ve TMO’nun açıkladığı güzel fiyatlarla bereketli bir sezon geçirdik. Allah bereket versin. Hayırlı yerlere harcamayı nasip etsin ”dedi.

Tarım Kredi Kooperatifi tarafından İpsala bölgesinde, geniş kapsamlı bir fabrika kurmayı planladığını ifade eden Sedat Balcılar sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin %25 pirincini İpsala bölgesi üretiyor. Hammaddenin en bol olduğu yerlerden bir tanesi burasıdır. Türkiye çapında, Tarım Kredi tarafından 3000 tane mağaza açıyor. Bunlarında pirince ihtiyacı var. İhtiyaçlarını bölgeden karşılamaları için fabrika kurmayı planlıyorlar. Bu konuda, bakanımızdan destek istedik. Kendisi de, işin takipçisi olduğunu bizlerle paylaştı. Bu yıl açıklanan çeltik fiyatları ve bereketin iyi olması nedeniyle, üreticinin yüzünün güldüğünü, herkesin halinden memnun olduğunu bakanımıza ilettik.”dedi. (Erdoğan DEMİR)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir