Antalya protokolünün Öğretmenler Günü mesajı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ve Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle kutlama bildirisi yayımladı.

Vali Yazıcı iletisinde; tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “Bir toplumun nitelik kazanması, bir ülkenin kalkınması, bir devletin güçlenmesi kaliteli bir eğitim sistemi ve bilge öğretmenlerle sağlanır. Zira vatanperver, şuurlu, nitelikli, ulusal ve manevi kıymetlerimizi özümsemiş, ahlaklı ve çalışkan kuşakların yetiştirilmesi lakin öğretmenlerimizin eliyle olur ve bu genç jenerasyonlar de bir milletin geleceğini belirler. Ne keyifli ki bizlere ‘bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ inancında olan ve öğretmenliği ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin’ anahtarı olarak gören bir milletin fertleriyiz. Sizlerle birlikte Antalya’mızın en değerli varlıkları olan biricik yavrularımız için Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) ve Antalya’da Sıhhat İçin Spora Teşvik (ASİST) isminde çok değerli iki proje başlattık. Çocuklarımızın en başta düzgün bir insan olmalarını hedeflerken tıpkı vakitte ulusal ve manevi değerlerimizle donatılmış, bilime ve teknolojiye meraklı, okuyan, sorgulayan, araştıran, vatanını ve milletini seven, erken yaştan itibaren sporla tanışıp sporu bir hayat biçimi haline getiren, ziyanlı alışkanlık ve makûs arkadaşlıklardan uzak duran ve birebir vakitte şahsî gelişim ve toplumsal maharet seviyelerini geliştiren bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarımıza devam ediyor ve projelerimizin muvaffakiyete ulaşması noktasında size sonsuz güveniyoruz. Zira şunu çok düzgün biliyoruz ki; bizim öğretmenlerimiz istediği vakit her şeyi başarabilir” dedi.

“Başkan Böcek’in mesajı”

Başkan Böcek ise bildirisinde; öğretmenliğin sadece bir meslek olarak değil bir hayat usulü olarak benimsemiş, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür yeni kuşaklar yetiştirmek için uğraş ve özveri gösteren tüm öğretmenlere minnettar olduklarını kaydetti.

Öğretmenliğin en saygın, en kutsal mesleklerden birisi olduğunu kaydeden Lider Böcek, “Öğretmenlerimiz yalnızca sınıfta ders anlatan değil bize hayatı anlatan ve öğretendir. Bilgi ve deneyimleriyle geleceğimize taraf veren kimselerdir. Öğretmenlerimizi hem çok güzel yetiştirmeli hem çok yeterli yaşatmalıyız ki onlar da öğrencilerini güzel yetiştirsin ve geleceğe hazırlayabilsin. ’Gelecek gençlerin, gençlerse öğretmenlerin eseridir’ diyen Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, fedakarca vazife yapan değerli öğretmenlerimizin her vakit yanında olacağız. Geçmişte yolumuzu açan bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam eden Büyük Başkan Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz anısı önünde hürmetle eğiliyor, beni yetiştiren ve bugünlere gelmeme vesile olan öğretmenlerim başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin ve eğitim topluluğumuzun 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” açıklamasında bulundu.

“Başkan Esen’in mesajı”

Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen, yayımladığı bildirisinde, öğretmenlerin maddi manevi tüm haklarını her vakit koruyacaklarını tabir etti.

Öğretmenlerin bir ülkenin toplum mühendisleri olduğuna değinen Lider Esen, “Yeni kuşaklar yetiştiren, topluma ve öğrencilere örnek olan öğretmenlerimizin, tıpkı vakitte çocuklar üzerinde anne-baba kadar emekleri vardır. Sevgili öğretmenlerim, sizlerin yetiştireceği kuşaklar ülkenin hangi tarafa gideceğini belirleyecektir. Aydın bir gelecek için yaydığınız ışık çok ancak çok değerlidir. Aydınlattığınız yolda hak, hukuk, adalet ve demokrasi anlayışı hiç eksik olmasın. Kıymetli öğretmenlerim, her ne şartta olursa olsun öğrencilerinizin hiçbirini ayırt etmeden evladınız üzere görüyor ve bilgi birikiminizi onlarla paylaşıyorsunuz. Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği üzere; ’Cumhuriyet sizden; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür kuşaklar ister.’ Sizin rehberliğinizde yetişen çağdaş jenerasyonlar, bugün ülkemizin birer hekimi, öğretmeni, mimarı, mühendisi ve aydın yüzü oldular. Yetiştirdiğiniz kuşaklar ülkemizin geleceğini şekillendiriyor ve şekillendirmeye devam ediyor. Sizlere ne kadar teşekkür etsek ve hürmet duysak azdır ”ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir